BAKA > Bakadan Haberler > 2018 Mali Destek Bilgilendirmeleri Burdur'da Tamamlandı

2018 Mali Destek Bilgilendirmeleri Burdur'da Tamamlandı

12.01.2018 divider image
divider image

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), toplam 20 milyon TL bütçeli 2018 Yılı Mali Destek Programları hakkında bilgilendirme toplantılarını Burdur’da tamamladı. ‘Küçük Ölçekli Altyapı’ ile ‘Yenilenebilir Enerji’ mali destek programlarıyla ilgili bilgilendirme toplantıları; üç ildeki ticaret ve sanayi odalarının toplantı salonlarında gerçekleştirdi. Son başvuru tarihinin internet üzerinden (KAYS) 09 Mart 2018 olduğu hatırlatılan 2018 Yılı Mali Destek Programları’nın amaçları, hedefleri ile ilgili konularda katılımcılar bilgilendirildi. BAKA, kısa süre sonra takvimini ilan edeceği proje hazırlama eğitimleri de verecek. 

Isparta, Antalya ve Burdur’un sürdürülebilir sosyo-ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmak üzere faaliyetlerini sürdüren BAKA, başarılı projelere toplam 20 milyon TL tutarında desteğin kullandırılacağı 2018 yılı Mali Destek Programları’nı ilgili konulardaki projelere açtı. Başarılı projelere doğrudan finansman destek sağlanacak BAKA’nın ‘Küçük Ölçekli Altyapı’ ile ‘Yenilenebilir Enerji’ iki ana alt başlıkta yeni mali destek programları için hibe şeklinde gerçekleşecek destekler hakkında bilgilendirme toplantıları; Isparta, Antalya ve Burdur’daki Ticaret ve Sanayi Odalarında gerçekleştirildi. Katılımcıları BAKA Proje Yönetim Birim Başkan Vekili Hasan YÜKSEK ve uzman Abdurrahman ÖZSOY bilgilendirdi. Proje başvurularının son tarihinin internet üzerinden (KAYS) 09 Mart 2018 saat 23.59’a kadar yapılabileceğine dikkat çekilen bilgilendirme toplantılarında; programların amaçları ve öncelikleri ile hangi projelerin kabul göreceği, dikkat edilmesi gereken noktalar, projelerin uygulanma yeri ve süreleri, maliyetlerin uygunluğu, destekten karşılanabilecek maliyetler, uygun olmayan maliyetler, program ile hedeflenen alanlar gibi konularda bilgiler verildi. Başvuru Rehberi ve eklerinin tamamı ile ayrıntılı bilgiye http://www.baka.gov.tr internet sitesinden ulaşılabilecek programlar için toplam 20 milyon TL bütçe ayrıldı. 

Toplantı, katılımcıların sorularının cevaplandırılmasıyla tamamlandı. BAKA, kısa süre sonra takvimini ilan edeceği proje hazırlama eğitimleri de verecek. (12.01.2018)