BAKA > Bakadan Haberler > BAKA Yönetim Kurulu Burdur’da Toplandı

BAKA Yönetim Kurulu Burdur’da Toplandı

27.06.2018 divider image
divider image

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Yönetim Kurulu, Burdur Valiliği’nde toplandı. BAKA Yönetim Kurulu’nun Burdur Valisi Hasan ŞILDAK başkanlığındaki Haziran ayı olağan toplantısına; Antalya Valisi Münir KARALOĞLU, Isparta Valisi Şehmus GÜNAYDIN, Burdur Belediye Başkanı  Ali Orkun ERCENGİZ, Isparta İl Genel Meclis Başkanı Ali BOLAT, Burdur İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer BAĞCI, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut ÇETİN, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf KEYİK, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü BAŞDEĞİRMEN ile BAKA Genel Sekreter Vekili Abdullah MADENCİ ile uzmanlar katıldı.

BAKA Yönetim Kurulu üyeleri, toplantı öncesinde göreve yeni başlayan Burdur Valisi Hasan ŞILDAK’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü. Toplantı açılışında BAKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Burdur Valisi Hasan ŞILDAK, alınacak kararların Antalya, Isparta ve Burdur illeri ile ülkemiz için hayırlı olmasını diledi. Kalkınma Ajansı’nın bölge ve ülke ekonomi potansiyelini harekete geçirerek bölgesel kalkınma için birçok alana destek verdiğini hatırlatan Vali ŞILDAK, “Bilindiği üzere kalkınma ajansları ülkemiz genelinde bölgesel kalkınmayı hedefleyen ve çok pratik sonuçlar doğurması itibariyle de yöre insanımıza vatandaşlarımıza çeşitli sektörlerde önemli katkılar sunan yapılardır. Bu itibarla Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı da bilhassa bölgemizde turizm, kültür, tarım ve sanayi kuruluşların desteklenmesi anlamında çok önemli katkılar sağlamıştır” dedi. BAKA Yönetim Kurulu toplantı gündemine ilişkin bilgiler veren Vali Hasan ŞILDAK, şöyle devam etti:

“Toplantımız çerçevesinde gündemimizde önemli konular yer alıyor. Özellikle Burdur için önemli olan bir çalışma söz konusu; bilindiği üzere ilimizin önemli değerlerinden birisi süt üretimi. Bu manada katma değerin arttırılması ve sonuç olarak ‘Burdur İli Süt Sektöründe Katma Değerin Arttırılması Sonuç Odaklı Program’ kapsamında bulunan faaliyetlerden ‘Yerleşim Yeri Ayırımında Çiğ Süt Kalite Analiz Raporu’nun hazırlanmasıyla ilgili bir çalışma gündemimizde yeralıyor. Yine Isparta ve Burdur illerimizin özellikle lavanta kırsal turizm faaliyetlerinin daha geniş kitlelere duyurulması anlamında yapılacak bir çalışmayı görüşeceğiz. Antalya ilimizde de Antalya’nın uluslararası bir turizm destinasyonu olarak bilinirliğinin artırılması ve marka değerinin yükseltilmesi amacıyla kalkınma ajansımız, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) işbirliğinde Antik Çağ’dan kalma 20 adet kadın heykel başı replikasyonlarının yurtiçi ve yurtdışı tanıtım etkinliklerinde sergilenmek üzere hazırlatılması ilgili konular gündemimizde yer alıyor.”

Haziran ayı olağan toplantısı, gündem maddelerinin görüşülerek BAKA Yönetim Kurulu tarafından karara bağlanmasının ardından sona erdi.(27.06.2018)