BAKA > Bakadan Haberler > BAKA Yönetim Kurulu Isparta Valiliği'nde Toplandı

BAKA Yönetim Kurulu Isparta Valiliği'nde Toplandı

23.11.2017 divider image
divider image

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Yönetim Kurulu, Isparta Valiliği’nde toplandı. Burdur Valisi Şerif YILMAZ başkanlığındaki BAKA Yönetim Kurulu’nun Kasım ayı olağan toplantısına; Antalya Valisi Münir KARALOĞLU, Isparta Valisi Şehmus GÜNAYDIN, Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya GÜNAYDIN, Isparta İl Genel Meclis Başkanı Ali BOLAT, Burdur İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer BAĞCI, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü BAŞDEĞİRMEN, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf KEYİK ve BAKA Genel Sekreter Vekili Abdullah MADENCİ ile uzmanlar katıldı. BAKA Yönetim Kurulu üyeleri, toplantı öncesinde Isparta Valisi Şehmus GÜNAYDIN’ı makamında ziyaret edip bir süre görüştü.

BAKA Yönetim Kurulu toplantısı öncesinde Isparta Valisi Şehmus GÜNAYDIN, yönetim kurulu üyelerine gül ve lavanta turizmi için hazırlanan projeyle ilgili bilgi verdi. Isparta Valiliği ‘Kuyucak Gül ve Lavanta Obası Projesi’nin Isparta ve Burdur’un turizmi için taşıdığı önemi vurgulayan Isparta Valisi GÜNAYDIN, lavanta ve gül turizminin her iki ilde geliştiğini ve bunun için de altyapı eksikliğini gidermenin önemine işaret ederek, “Biz bölgeyi tek bir ana fikir üzerine oluşturmuyoruz, turizm temamız aynı zamanda Burdur’daki Isparta’daki diğer destinasyonların biraraya getirilmesiyle oluşturulacak bir yol haritasıyla başarıyı yakalayacağımızı düşünüyoruz” dedi.

HEM GÜL HEM LAVANTA İLE İLGİLİ POTANSİYEL

Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Burdur Valisi Şerif YILMAZ, evsahipliği için Isparta Valisi Şehmus GÜNAYDIN’a teşekkür ederek, gül ve lavanta turizmi için Isparta Valiliği tarafından hazırlanan projenin Isparta ve Burdur ile bölge turizminin sürdürülebilirliği için önemini vurguladı. Burdur Valisi YILMAZ, “Batı Akdeniz Kalkınma Ajansımızın olağan toplantısını Isparta’da gerçekleştiriyoruz. Bu vesile ile Sayın Valimize teşekkür ediyorum. Özellikle bölgemizdeki turizm alt yapısının oluşturması yönünde bölgesel kalkınmanın dinamiklerinden bir tanesidir diye hep ifade ediyoruz. Bununla ilgili güzel bir fikir ve proje inşallah hayata geçer. Bu proje hayata geçtikten sonra biraz önce Sayın Valimiz de ifade ettiler. Ziyaretçilerimizin misafirlerimizin sadece Kuyucak’a değil buradan Lisinia’ya, Salda Gölü’ne, Kibyra’ya, Sagalassos’a da geldiğini gördük. Geçtiğimiz yıl içerisinde hem gül hem lavanta ile ilgili bölgedeki potansiyelin harekete geçtiğini memnuniyetle müşahede ediyoruz. İnşallah bunun gelişmesi yönünde hep beraber gayret gösteririz. Bu vesile ile de Sayın Valimize teşekkür ediyorum böyle bir projeyi bizlerle beraber paylaştığı için. Bugün yine kalkınma ajansımızın aylık toplantısının gündeminde yer alan konuları görüşüp karara bağlayacağız. Alacak olduğumuz kararların, illerimize, bölgemize, bölgemizde yaşayan vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum”  diye konuştu.

BAKA Yönetim Kurulu Kasım ayı olağan toplantısı, gündem maddelerinin görüşülmesi ile tamamlandı.(22.11.2017)