BAKA > Bakadan Haberler > Gül Kokulu Lavanta Diyarı Fotoğraf Sergisi İYAŞ’ta

Gül Kokulu Lavanta Diyarı Fotoğraf Sergisi İYAŞ’ta

15.04.2019 divider image
divider image

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Yönetim Kurulu Başkanı Isparta Valisi Ömer SEYMENOĞLU ile Isparta Belediye Başkanı Şükrü BAŞDEĞİRMEN, BAKA’nın gül ve lavanta turizminde farkındalığın artırılması kırsal turizmin canlandırılması amacıyla gerçekleştirdiği Isparta Çiçek Açıyor Fotoğraf Yarışması’nda başarılı fotoğrafların yeraldığı sergiyi açtı. Vali SEYMENOĞLU ve Başkan BAŞDEĞİRMEN’in gezdiği sergide; yarışmada jürinin seçtiği Isparta’daki gül ve lavanta bahçeleri, gül ile lavanta hasadı, işleme tesisleri, imbikli gülhaneler, diğer gülcülük ve lavanta faaliyetleri ile yerel halkın yansıtıldığı fotoğraflar yeralıyor. Sergi 18 Nisan 2019’a kadar açık kalacak.

Isparta Valiliği öncülüğünde BAKA’nın Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) işbirliğinde gerçekleştirdiği ‘Gül Kokulu Isparta’ ve ‘Lavanta Diyarı Isparta’ kategorilerindeki “Isparta Çiçek Açıyor Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren ve seçilen fotoğraflardan oluşan Isparta İYAŞ Park’da bir hafta sergileniyor. Sergi,  Isparta Valisi Ömer SEYMENOĞLU, Isparta Belediye Başkanı Şükrü BAŞDEĞİRMEN, BAKA Genel Sekreter Vekili Abdullah MADENCİ, Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Osman ÇOT ile çok sayıda davetlinin katılımıyla açıldı.

BAKA, TFSF işbirliğindeki ‘Isparta Çiçek Açıyor Fotoğraf Yarışması’na doğayı, gezmeyi, yeni yerler görmeyi, fotoğraf çekmeyi seven genç, yaşlı, amatör, profesyonel fotoğraf tutkunları müracaat etmiş şartnameye uygun toplam 940 fotoğraf değerlendirmeye alınmıştı. BAKA, Fotoğraf Sanatı Kurumu, Isparta Sanat ve Fotoğraf Derneği ve Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği temsilcilerinden oluşan jüri, çekenin kimliğinin gizli olduğu fotoğrafları değerlendirdi. Gül ve lavanta kategorilerindeki fotoğraflardan birinciler 3 bin, ikinciler 2 bin, üçüncüler ise bin TL ödül alırken, 2 fotoğrafa BAKA Özel Ödülü olarak 750’şer TL, sergilemeye ve satın almaya seçilen fotoğraflara ise 250’şer TL ödül verildi.  

Isparta’daki gül ve lavanta bahçeleri, gül ile lavanta hasadı, işleme tesisleri, imbikli gülhaneler, diğer gülcülük ve lavanta faaliyetleri ile yerel halkın yansıtıldığı fotoğraflardan dereceye girenler ve jürinin sergilenmek için seçtiği eserler, İYAŞ Park’da sergilenmeye başladı. İYAŞ Park Fuaye Alanı’ndaki sergi 18 Nisan’a kadar açık kalacak. (14.04.2019)