BAKA > Bakadan Haberler > Hindistan’da Bollywood Yıldızı ile Antalya Tanıtımı

Hindistan’da Bollywood Yıldızı ile Antalya Tanıtımı

12.11.2017 divider image
divider image

Antalya Valisi Münir KARALOĞLU’nun direktifleri ile Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Türkiye’nin Mumbai Başkonsolosluğu ve Türk Hava Yolları işbirliğinde Hindistan sineması Bollywood’un ünlü sanatçısı John ABRAHAM Antalya’ya geldi. Turizmin alternatif pazarlarından Hindistan’da Antalya’nın daha etkin tanıtımı ve bilinirliğin artırılması amacıyla hazırlanan program Rixos Premium Belek Hotel ve Inventum Global firmasının destekleriyle gerçekleştirildi.

Antalya Valisi Münir KARALOĞLU, kariyerinde 55 film bulunan ve aynı zamanda 2016’da Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’nce İyi Niyet Elçisi seçilen Bollywood'un ünlü sanatçısı John ABRAHAM’ı makamında kabul etti. Vali KARALOĞLU ile Bollywood’un ünlü yıldızı ABRAHAM, Hindistan Ligi’nde mücadele eden sahibi olduğu futbol takımının Antalya’da devam eden kamp programı ve iki ülke arasında spor turizmi alanında yapılabilecekler konusunu görüştü. ABRAHAM, Türkiye'nin Hindistan'daki tanıtım yüzü ve elçisi olmak istediğini söyledi.

Hindistan ile ilişkilerin geliştirilmesi gerektiğini ifade eden Vali Münir KARALOĞLU, “Hindistan ile Türkiye, Türkiye ile Hindistan arasında daha yüksek seviyede ilişkiler oluşturmaya çalışıyoruz. Hem spor hem sanat bu ilişkilerin geliştirilmesinde çok önemli faktörler, önemli anahtarlar” dedi.

‘ANTALYA VE TÜRKİYE’Yİ TANITMAK İÇİN HAZIRIM’

Kendilerini kabul ettiği için Antalya Valisi Münir KARALOĞLU’na teşekkür eden Bollywood yıldızı John ABRAHAM, “Sahibi olduğum Northeast United Futbol Takımı’nın 35 futbolcusu 20 gündür Side’de kamp yapıyor. Alanyaspor ile bir hazırlık maçı yapacağız” dedi.

Daha önce de geldiği Antalya’ya hayran kaldığını söyleyen ABRAHAM, “Burada 1 ay boyunca bir film çektim. O zaman Antalya’ya aşık oldum. Mümkün olursa Antalya’nın Hindistan’daki tanıtım yüzü olmak isterim. Spor ve kültür anlamında her iki ülkeyi tanıtabiliriz. Aynı zamanda yapımcıyım; 55 filmim var. Antalya’da çekmeyi planladığım yeni filmimi, görüşmeler yaptıktan sonra belki önümüzdeki yıl düşünebiliriz. Her konuda Antalya ve Türkiye’yi tanıtmak açısından hazır olduğumuzu söyleyebilirim. Bu konuda elçi olarak üzerime düşen ne varsa yapmaya hazırım” diye konuştu.

Yılda ortalama yerli ve yabancı bin 500 futbol takımının kamp için seçtiği Antalya’da ilk defa Hindistan’dan bir takımın kamp yapıyor olmasından duyduğu memnuniyeti belirten Antalya Valisi KARALOĞLU,  teşekkür etti. ABRAHAM da gelecek yılda sezon öncesi takımını kamp yapmak için Antalya’ya getirmeyi planladığını ve Hindistan Futbol Federasyonu’nda görevli olduğunu ifade ederek şartlar elverirse 4-5 takımı Antalya’ya getirebileceklerini söyledi. John ABRAHAM Antalya programı BAKA ana organizasyonu altında 5-9 Kasım 2017 tarihlerinde Belek ve Side bölgesinde tamamlandı. (10.11.2017)