BAKA > Bakadan Haberler > ITB Berlin'de Antalya’nın Turizm Yazılımları da Tanıtıldı

ITB Berlin'de Antalya’nın Turizm Yazılımları da Tanıtıldı

08.03.2019 divider image
divider image

Dünyanın en büyük turizm fuar ve borsası olarak tanımlanan Türkiye’den 100’ün üzerinde otel, tur operatörü, seyahat acentesi ile turizm alanında faaliyet gösteren dernek ve kuruluşun katıldığı 53. Uluslararası ITB Berlin Turizm Fuarı’nda, Antalya yazılım alanında da tanıtıdı. Antalya Valisi Münir KARALOĞLU’nun öncülüğünde Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) ve Antalya Teknokent organizasyonuyla geçen yıl 20 milyon dolardan fazla turizm teknolojisi ihracatı gerçekleştiren Antalya’da turizm teknolojileri alanında faaliyet gösteren yazılım firmaları da ‘Antalya Travel Technology’ markası altında ITB Berlin 2019’da tanıtım çalışması yaptı. Antalya firmaları, Türkiye ile Teknoloji salonlarında turizm yazılımlarının tanıtımını gerçekleştirirken ikili görüşmeler de gerçekleştirdi.

Antalya Valisi Münir KARALOĞLU, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut ÇETİN, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim ACAR ve Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan YAĞCI, ‘Antalya Travel Technology’ standını ziyaret ederek, yazılım teknolojilerinin yurt dışına açılmasının önemine vurgu yaptı ve katılımcı firmalara başarı dileklerini iletti.

2018’DE 20 MİLYON DOLAR TURİZM TEKNOLOJİSİ İHRACATI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ITB Berlin 2019’da; Antalya Teknokent’in 2018’de 20 milyon dolara yaklaşan yazılım ihracatı gerçekleştiren turizm teknolojileri firmalarından San Bilgisayar, Hotech Yazılım, Talya Bilişim, Kod Yazılım, Ant-Bim firmaları tanıtım gerçekleştiriyor. Firmalar, stantlarda ‘Otel Yönetim Sistemleri’, ‘Otel-Acente Otomasyonları’, ‘Online Rezervasyon Sistemleri’, ‘Seyahat Portal Yönetimi’, ‘Müşteri ERP ve CRM Programları’, ‘Tur Operatör Yazılımı’ ile ‘Acenta Yazılımı’ ürünlerini ziyaretçilere tanıttı. ITB Berlin fuar alanında BAKA ve Antalya Teknokent firmaları; 40 ülkeden toplam 306 katılımcının yer aldığı B2B programında, yeni pazarlar ile buluşmak, ticari ve teknoloji işbirlikleri geliştirmek için birçok görüşme gerçekleştirdi. Antalya Teknokent turizm yazılım firmaları, ITB Berlin Fuarı’ndaki tanıtım çalışmalarını 10 Mart 2019 tarihine kadar sürdürdü.

ITB Berlin’de, Türk turizminin başkenti olarak gösterilen Antalya’dan kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra TÜROFED, AKTOB, ALTİD, KETOB, BETUYAB gibi turizm birlikleri, ATSO, ALTSO, MATSO gibi ticaret ve sanayi odaları, ATAV, Antalya Kongre Bürosu, Antalya Tanıtım A.Ş., sektörün profesyonelleri ve basın kuruluşları katılım sağladı. Beş kıtadan, 180’i aşkın ülkeden binin üzerinde satın alımcı, 10 bin katılımcının yer aldığı; 110 bini profesyonel olmak üzere 160 binden fazla ziyaretçinin gelmesi beklenen ITB Berlin’in oluşturduğu iş hacminin 7 milyar Euro’yu bulduğu tahmin ediliyor.(11.03.2019)