BAKA > Bakadan Haberler > Travel Turkey İzmir’de Başarılı Burdur Isparta Tanıtımı

Travel Turkey İzmir’de Başarılı Burdur Isparta Tanıtımı

11.12.2017 divider image
divider image

Burdur Valisi Şerif YILMAZ ve Isparta Valisi Şehmus GÜNAYDIN öncülüğünde Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) koordinasyonundaki tanıtım çalışmaları, 11. Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi’nde sürdürüldü. Uluslararası turizm profesyonelleri ve seyahat tutkunlarını buluşturan 4 gün süren fuardaki Isparta ve Burdur’un müşterek standında; gül ve lavanta turizm potansiyeli, Salda ve Eğirdir gölleri, Davraz ve Salda kayak merkezleri gibi doğa ve tarihi turizm değerleri turizm profesyonelleri ile seyahat tutkunlarına tanıtıldı.

Fuarın ilk günü Burdur Valisi ve BAKA Yönetim Kurulu Başkanı Şerif YILMAZ’ın ziyaretçilerle bizzat ilgilendiği Burdur Isparta standını, Çin, Hindistan, Tayvan, Ukrayna, Yunanistan ve Namibya gibi ülke vatandaşları, turizm profesyonelleri ile seyahat tutkunları ziyaret etti. Gül ve lavanta başta olmak üzere bölgenin turizm potansiyeli büyük beğeni toplarken, ziyaretçiler en yakın zamanda bölgeye gelmek istediklerini ifade etti.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği TÜRSAB ile İZFAŞ ortaklığında ülkemiz ile farklı ülkelerin turizm zenginlikleri, farklı destinasyonların buluştuğu Travel Turkey İzmir’de Burdur ve Isparta’nın tanıtımı da yapıldı. Yerli ve yabancı turizm yatırımcıları, acentalar, satın alıcılar ve tatil planı olan son tüketiciler fuarda biraraya geldi. TÜRSAB Başkanı Başaran ULUSOY, bir çok ilin valisi, belediye başkanı, sivil toplum örgütleri başkanları ile çok sayıda davetli Burdur Isparta standını ziyaret etti.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan KURTULMUŞ ve protokol üyeleriyle birlikte açılış kurdelesini kesen BAKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Burdur Valisi Şerif YILMAZ, açılış sonrasında Isparta-Burdur standında bahis siteleri görevlilerihe başarılı bir fuar geçirilmesi dileklerini iletti. Burdur Valisi YILMAZ, Burdur TSO Başkanı Yusuf KEYİK, Bucak TSO Başkanı Hasan Yalçın MEÇİKOĞLU’nun ilk gün ziyaretçilerle ilgilendiği stantta; Yenişarbademli Belediye Başkanı Mustafa ERDEM, Burdur Kültür ve Turizm İl Müdürü Mehmet ÖZDEMİR, Isparta Kültür ve Turizm İl Müdür Vekili Osman ÇOT ile Keçiborlu Kaymakamlığı, Güneykent Belediyesi, Bizim Eğirdir Platformu, Lisinia Doğa, Saklıgöl Evleri, oteller Davras Sirene, Barida, Tefenni Villas ve Lago di Salda ile Bucak Mustafa Özkan Turizm de fuar boyunca tanıtım yaptı.

YÖRESEL ÜRÜNLER VE TURİZM POTANSİYELİ

Burdur Isparta standında gül ve lavanta suyu ile kolonyaları, gül lokumu, ceviz ezmesi, Bucak salebi, haşhaşlı yufka gibi yöresel ürünler ikram edilirken, gül ve lavanta turizmi, doğa ve tarihi güzelliklerin, turistik tesislerinin tanıtımı yapıldı, ikili görüşmelerde de yeni tur programları, ticari işbirlikleri ve rezervasyonlar konusunda olumlu ön görüşmeler başarıyla gerçekleştirildi.

Yerli ve yabancı turizm yatırımcıları, acenteler, satın alıcılar ve tatil planlayan son tüketicilerin ilgi gösterdiği fuardaki Burdur Isparta standını Çin, Hindistan, Tayvan, Ukrayna, Yunanistan ve Namibya gibi değişik ülke canlı maç izle vatandaşlarının yanısıra çok sayıda yerli ve yabancı turizm profesyonelleri ile seyahat tutkunu ziyaret etti. 

Tur operatörlerinden oluşan Çinli grup üyeleri, “Isparta ve Burdur ülkemizde biliniyor kayda değer bir ünü var. Tur acentaları ve şirketlerimiz Isparta, Burdur ve bölgeyi iyi biliyor. Gelecek yıllarda ve sonrasında Isparta ve bölgeye gelmek istiyoruz, şuan için zamanımız yok en kısa zamanda geleceğiz” dedi. Hintli işadamı da; ziyaret ettiği stantta lavanta ve gülün yağı suyu ile diğer ürünlerle yakından ilgilendi ve ticaretinin yapılacağını ifade ederek numune aldı. ‘Tatil Herkesin Hakkı’ ve ‘Yerinizi Şimdiden Ayırtın’ sloganlarıyla gerçekleştirilen ‘9. Erken Rezervasyon Kampanyası’nın 2017 tanıtımının yapıldığı fuarda Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi'nin 3'üncüsü de fuarla eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.(11.12.2017)